Kaip sukurti savanorystės programą, kuri veikia?

Didelė dalis žmogiškųjų išteklių ar socialinės atsakomybės (CSR) koordinatorių įmonėse kurdami savanorystės programas susiduria su tais pačiais sunkumais: nepakankamu darbuotojų įsitraukimu, organizaciniais iššūkiais, grįžtamojo ryšio stoka. Sukūrėme „SAVA“ tam, kad padėtume spręsti šias problemas. Skirsime šį įrašą, kad apžvelgtume svarbiausius savanorystės programos kūrimo elementus ir tai, kaip „SAVA“ prie jų prisideda. 

  • Susipažinkite su vietinės bendruomenės poreikiais. Efektyvi savanorystė pagrįsta pagalba tiems, kam jos labiausiai reikia. Norėdami suteikti savo kolektyvui daugiau galimybių rinktis, turėsite sužinoti, kokios organizacijos kviečia savanoriauti. Naudodamiesi „SAVA platforma“, tai padarysite paprastai – visas savanorystės veiklas rasite vienoje vietoje ir sužinosite apie kompetencijas, reikalingas savanorystei. 
  • Rinkites veiklas, derančias su įmonės misija. Norėdami, kad darbuotojai įsitrauktų ne tik į veiklas, bet ir aktyviau dalyvautų įmonės gyvenime, kurkite įvairiapusį įmonės misijos paveikslą. Jei jūsų įmonė deklaruoja tvarumo siekį, prisijunkite prie gamtos švarinimo veiklų, jei jums svarbiausia – įvairovė, padėkite organizacijoms, dirbančioms su mažumomis, ir panašiai. 
  • Gaukite palaikymą. Pirmojo grįžtamojo ryšio apie savanorystės programą sulaukite jai dar neprasidėjus – ne tik paskelbkite apie planuojamas veiklas, bet ir pasiteiraukite, ar jos aktualios, stenkitės į savanorystės užsiėmimus įtraukti ir vadovus. Taip kursite darnios įmonės kultūrą.
  • Bendradarbiaukite. Savaime suprantama – glaudžiai dirbkite su savanorius priimančia organizacija. „SAVA platforma“ šį procesą supaprastina ir leidžia dalintis informacija ypač paprastai. Tačiau savo bendrovės savanorystės pavyzdžiu galite užkrėsti ir kitus: pasidalinkite žinia apie savanorystę su klientais, partneriais, įtraukite darbuotojų šeimos narius.
  • Kaupkite duomenis. Nors gerumo taip paprastai neišmatuosi, duomenys apie savanoriavusių darbuotojų skaičių, savanorystės valandas, paaukotas lėšas ar organizacijų, su kuriomis dirbote, skaičių, gali suteikti svarbių įžvalgų apie tai, kaip jūsų iniciatyva prisidėjo prie įmonės veiklos. Turėdami savanorystės duomenis taip pat galėsite apibendrinti projektą bei kelti realistiškus tikslus ateičiai. Vidinė „SAVA platforma“ sistema padės šią informaciją kaupti ir analizuoti.
  • Paskatinkite savanorius. Nors savanoriaujame, visų pirma, dėl bendruomenės gerovės, o ne dėl savęs, darbinėje aplinkoje įvertinti skyrusius savo laiką ir jėgas gali būti puiki motyvacinė priemonė. Taip kursite kultūrą, kurioje bus aišku, kad už papildomas pastangas ir komandiškumą galima būti pastebėtam. 

„SAVA platforma“ komanda pasiruoši padėti jums įgyvendinti savanorystės tikslus. Užsiregistruokite ir gaukite visą palaikymą, reikalingą efektyviai darbuotojų įtraukimo kampanijai įgyvendinti. Taip ne tik taupysite savo laiką, bet ir padėsite pilietinėms organizacijoms organizuoti savanorystės veiklas. 

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!