Savanorystė suartina komandas: įspūdžiai iš SAVA platforma ir Danske Bank savanorystės mėnesio

800+ savanorystės valandų ir daugiau nei 200 Danske Bank savanorių – taip atrodė gegužę vykęs SAVA platforma ir Danske Bank savanorystės mėnuo! Danske Bank darbuotojai bei SAVA platforma naudotojai turėjo galimybę įsitraukti į aibę skirtingų veiklų Lietuvos organizacijose ir iniciatyvose.

 

Kokiose veiklose dalyvavo Savanorystės mėnesio savanoriai?

Trumpai apžvelkime, prie kokių veiklų prisidėjo Danske Bank darbuotojai ir kiti Savanorystės mėnesio savanoriai.

Veiklų netrūko tiems, kuriems svarbiausias santykis su kitais žmonėmis. Savanoriai turėjo galimybę susipažinti su žmonėmis iš skirtingų visuomenės grupių, kartu su jais pabendrauti ir praleisti laiką.

Image from iOS 8 1

Pavyzdžiui, Vilniaus arkivyskupijos Carite Danske Bank darbuotojai savanoriavo „Maistas ant ratų – važiuojam!“ veikloje. Du kartus per savaitę savanoriai pristatydavo maistą į namus senjorams ir / ar negalią turintiems žmonėms.

 

„Maisto bankas“ organizacija suteikė galimybę Danske Bank darbuotojams prisidėti prie palaikymo ukrainiečiams. Čia savanoriai pakavo maisto davinius į Lietuvą atvykusiems Ukrainos gyventojams, registravo juos paramai.

 

Savanoriai vyko ir į Naujininkų migracijos centrą, kuriame prasmingai leido laiką su vaikais: vedė užsiėmimus, bendravo, žaidė. Taip pat, savanoriai turėjo galimybę prisijungti ir prie užsiėmimų, skirtų centre gyvenančioms moterims.

 

Betzatos bendruomenėje ir „Lobių dirbtuvėse“ vyko talka, kurios metu savanoriai padėjo sutvarkyti stoginę, nupjauti žolę, sutvarkyti gėlynus, padėjo plauti langus ir sienas bei nušveisti plyteles.

 

Visų Šventųjų Šeimos paramos centre, Danske Bank savanoriai padėjo vaikams pasiruošti varžybomis: kartu žaidė sportinius žaidimus, treniravosi.

 

Gausų veiklų pasirinkimą Savanorystės mėnesio metu rado ir gamtos mylėtojai! Jie dalyvavo įvairiose talkose ir gražino aplinką vasarai.

Image from iOS 34

 

Danske Bank darbuotojai rinkosi savanorystę VU Botanikos sode, kur sodino augalus, juos ravėjo, laistė, ruošė lysves, grėbė lapus ir rinko akmenis. Taip pat, savanoriai vyko į Verkių regioninį parką dažyti turėklų bei į Jutonių pilkapyną įvairiems aplinkos tvarkymo darbams.

 

Savanoriai prisidėjo prie nuostabios upių švarinimo iniciatyvos. Savanoriai tvarkė užterštas teritorijas prie upių. 

 

Danske Bank darbuotojai taip pat vyko padėti ir „VšĮ draugiški šeimai“ organizacijai. Savanoriai keliavo į „Gervių lizdą“ pavasarinei talkai: tvarkė teritoriją, grėbė ir degino lapus, padėjo tvarkant nuostolius po žiemos. Taip pat, savanoriai ravėjo, laistė bei mulčiavo ąžuolus.

Ką apie Savanorystės mėnesį sako jo dalyviai?

Pasibaigus Savanorystės mėnesiui, paprašėme savanorių pasidalyti savo įspūdžiais. Paliekame kelis atsiliepimus:

 

„[Savanorystė] tapo puikiu komandos formavimo užsiėmimu. Idėja kilo tada, kai planuodami „team building” veiklas gavome pasiūlymą tądien pasidaryti Time2Give dieną.

 

Galiu pasakyti, kad kapstymasis po šiukšles tikrai suartina žmones: turėjom progos tiek pasijuokti, tiek pasidžiaugti, kad mūsų krantai nėra jau tokie netvarkingi arba paburbėti, kad vis dėlto šiukšlių randame. Savo darbą vainikavome įspūdžiu pasidalinimais prie vėlyvų pietų stalo, tad emocijos tik pačios geriausios.“

 

„Man be galo patiko savanoriauti VU Botanikos sode. Išties labai smagiai praleidome laiką ir padarėme gerą darbą, ir turėjome nuostabų ir gražų laiką kartu, kas ypač vertinama dabar. Beje, dovanų gavome trumpą ekskursiją po sodą ir daugiau sužinojome apie sodo augalus.“

 

„Apie SAVA platforma galiu palikti tik geriausius atsiliepimus.

Labai patiko, kad platformoje radome visą reikalingą informacijos apie savanorystės veiklą, tad tiksliai žinojome, ką reikės daryt, ką reikėtų pasiimti, kaip apsirengti. Ši informacija svarbi labai, kai savanoriauti eini pirmą kartą.“

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!