NAUDA, KURIĄ GALI TEIKTI SAVANORYSTĖS PATIRTIS

SAVANORYSTĖS NAUDA

Yra daug priežasčių, kodėl verta apsvarstyti skirti savo laiką, gebėjimus, energiją ir entuziazmą savanorystei. Ji praturtina ne tik organizaciją, kurioje savanoriaujama, tačiau kartu ir patį savanorį.

  • Padeda susipažinti su naujais žmonėmis.

Savanorystė yra puikus būdas susipažinti su naujais draugais, taip pat sustiprinti esamus ryšius su draugais, šeima ir bendradarbiais, su kuriais dirbate savanoriškai. Socialinių ryšių nauda.

  • Stiprina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius

Savanorystė suteikia galimybę kalbėtis su naujais žmonėmis ir sustiprinti bendravimo įgūdžius. Dažna savanorystė suteikia galimybę atlikti užduotis komandoje siekiant bendrų tikslų.

  • Suteikia bendruomeniškumo jausmą

Savanorystė gali padėti jausti ryšį su tais, kuriems padedi bendruomenėje. Savanorystė kuria iš ties labia reikšmingą poveikį bendruomenei. Ši patirtis gali sukelti norą įsitraukti į kitus savo bendruomenės, vietos politikos aspektus arba pasisakyti už programas, kurios, jūsų manymu, yra svarbios.

  • Stiprina pasitikėjimą savimi

Savanorystė gali stiprinti jūsų savivertę ir pasitikėjimą savimi. Kai darote ką nors, kas, jūsų manymu, yra verta ir vertinga bendruomenei, tai suteikia laimės jausmą. Pajutus pasisekimo jausmą, jausitės labiau patenkinti savimi, savo gyvenimu. Bus lengviau išsikelti ateities tikslus.

  • Savanorystės nauda karjerai

Savanorystė suteiks galimybę įgyti vertingos patirties. Mokytis naujų arba tobulinti jau turimus įgūdžius, kuriuos galima naudoti norint gauti apmokamą darbą dominančioje karjeroje. Štai keli būdai:

  • Moko vertingų įgūdžių

Mokymai ir praktinė patirtis, įgyta savanoriaujant, gali padėti išmokti naujų įgūdžių, taip pat pasinaudoti jau turimais įgūdžiais. Pavyzdžiui, jei esate savanoris, kuris pasisako už jums aktualią visuomenės problemą, įgysite vertingų bendravimo ir viešojo kalbėjimo įgūdžių. Šiuos įgūdžius galėsite įtraukti į savo gyvenimo aprašymą taip pagerinant savo įgūdžių rinkinį.

  • Užtikrina darbo perspektyvas

Savanorystės metu galite susitikti su naujais žmonėmis, kurie gali tapti jūsų mentoriais arba bent jau tapti jūsų tinklo dalimi. Jei pasirinksite karjerą toje srityje, kurioje dirbote savanoriškai, užmegzti ryšiai gali padėti išplėsti jūsų darbo perspektyvas. Savanorystės metu įgyta patirtis gali būti labai patraukli potencialiems darbdaviams.

  • Asmeninė savanoriškos veiklos nauda

Padėję kitiems galite jaustis kur kas laimingseniais, jausti dėkingumą. Savanorystė gali teigiamai paveikti jūsų bendrą savijautą. Kalbant apie asmeninę naudą, savanorystė:

  • Įneša į jūsų gyvenimą linksmybių ir pasitenkinimo

Daugelis žmonių savanorystę naudoja kaip būdą skirti laiko savo pomėgiams ir tuo pačiu prisidėti prie pokyčių sprenžiant visuomenės problemas. Pavyzdžiui, jei dirbate sėdimą darbą ir svajojate praleisti daugiau laiko lauke, savanoriaudami galite sodinti bendruomenės sodą, vedžioti šunis gyvūnų prieglaudoje ar padėti vaikų stovykloje.

  • Savanorystė suteikia prasmės pojūtį

Mumyse yra užprogramuotas poreikis padėti kitiems, prisidėti prie visuomenės, šio pasaulio gerbūvio. Kuo daugiau mes duodame, tuo laimingesni galime jaustis. Mokslininkai matuodami hormonų pusiausvyrą ir žmogaus smegenų veiklą, ištyrė, kad naudingumas kitiems teikia didžiulį malonumą. Savanorystė – ne tik akivaizdi nauda padedant kitiems, bet yra vienas iš terapiškiausių dalykų, kurį galime suteikti sau.

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!