Search
Close this search box.

Savanorystės nauda savanoriui

Ketindami savanoriauti žmonės retai galvoja, kokia gali būti asmeninė savanorystės nauda. Dažnu atveju, savanorystę renkasi vedini altruistinių paskatų – juk savanorystės esmė ir yra padėti kitiems. Tačiau savanorystės grožis slypi tame, kad ji visuomet praturtina ne tik organizaciją, kurioje savanoriaujama, tačiau kartu ir patį savanorį. Savanoriaudamas asmuo gali gauti kur kas daugiau nei pats kada nors galėjo įsivaizduoti. Yra daug priežasčių, kodėl verta apsvarstyti skirti savo laiką, gebėjimus, energiją ir entuziasmą savanorystei.

Iki šiol atlikti tyrimai parodo, kad savanorystės naudą patiria tie savanoriai, kurie skiria savanoriškoms veikloms ne mažiau nei 100 valandų per metus. Tai reiškia, kad per mėnesį savanorystei skiriant apie 8 valandas, galima tikėtis teigiamų pokyčių socialiniame gyvenime, karjeros kelyje ir kasdieniniame gyvenime.

Savanorystės nauda socialiniame gyvenime

Savanorystė padeda susipažinti su naujais žmonėmis. Tai puikus būdas atrasti naujų draugų, taip pat sustiprinti esamus ryšius su draugais, šeima ir bendradarbiais, su kuriais kartu savanoriaujate. Dauguma savanorystės veiklų stiprina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Labai svarbu, kad įsitraukimas į savanorišką veiklą suteikia bendruomeniškumo jausmą. Savanorystė gali padėti jausti ryšį su tais, kuriems padedate bendruomenėje. Savanorystė kuria iš ties labai reikšmingą poveikį bendruomenei. Ši patirtis gali sukelti norą įsitraukti į kitas savo bendruomenės, vietos politikos veiklas arba pasisakyti už programas, kurios, jūsų manymu, yra svarbios.

Naujos patirtys, stiprinami įgūdžiai – perspektyvos karjeros kelyje

Savanorystė suteiks galimybę įgyti vertingos patirties. Mokytis naujų arba tobulinti jau turimus įgūdžius, kuriuos galima naudoti norint gauti apmokamą darbą dominančioje karjeroje. Mokymai ir praktinė patirtis, įgyta savanoriaujant, gali padėti išmokti naujų įgūdžių, taip pat pasinaudoti jau turimais įgūdžiais. Pavyzdžiui, jei esate savanoris, kuris pasisako už jums aktualią visuomenės problemą, įgysite vertingų bendravimo ir viešojo kalbėjimo įgūdžių. Šiuos įgūdžius galėsite įtraukti į savo gyvenimo aprašymą taip pagerinant savo įgūdžių rinkinį.

Savanoriškos veiklos metu galite susitikti su naujais žmonėmis, kurie gali tapti jūsų mentoriais arba bent jau tapti jūsų tinklo dalimi. Jei pasirinksite karjerą toje srityje, kurioje dirbote savanoriškai, užmegzti ryšiai gali padėti išplėsti jūsų darbo perspektyvas. Savanorystės metu įgyta patirtis gali būti labai patraukli potencialiems darbdaviams.

Savanorystė teigiamai veikia bendrą savijautą ir suteikia daugiau prasmės

Padėję kitiems galite jaustis kur kas laimingesniais. Savanorystė įneša į jūsų gyvenimą daugiau pasitenkinimo jausmo. Daugelis žmonių savanorystę naudoja kaip būdą skirti laiko savo pomėgiams ir tuo pačiu prisidėti prie pokyčių sprenžiant visuomenės problemas. Pavyzdžiui, jei dirbate sėdimą darbą ir svajojate praleisti daugiau laiko lauke, savanoriaudami galite sodinti bendruomenės sodą, vedžioti šunis gyvūnų prieglaudoje ar padėti vaikų stovykloje.

Savanorystė gali stiprinti jūsų savivertę ir pasitikėjimą savimi. Kai darote ką nors, kas, jūsų manymu, yra verta ir vertinga bendruomenei, tai suteikia laimės jausmą. Pajutus pasisekimo jausmą, jausitės labiau patenkinti savimi, savo gyvenimu. Bus lengviau išsikelti ateities tikslus.

Ir visų svarbiausia, kad kiekviename iš mūsų yra užprogramuotas poreikis padėti kitiems, prisidėti prie visuomenės, šio pasaulio gerbūvio. Kuo daugiau mes duodame, tuo laimingesni galime jaustis. Mokslininkai matuodami hormonų pusiausvyrą ir žmogaus smegenų veiklą, ištyrė, kad naudingumas kitiems teikia didžiulį malonumą. Savanorystė – ne tik akivaizdi nauda padedant kitiems, bet yra vienas iš terapiškiausių dalykų, kurį galime suteikti sau.

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!