Trys su savanoryste susiję mitai ir kodėl neverta jais tikėti

Savanorystės nauda tiek bendruomenėms, tiek priimančioms organizacijoms, tiek patiems savanoriams – milžiniška. Vis dėlto, ne visi, svarstantys savanoriauti, ryžtasi žengti pirmąjį žingsnį. Dažna priežastis – tikėjimas keliais, su savanoryste susijusiais mitais.

Šiandien pasigilinsime į tris plačiai paplitusius mitus ir pabandysime juos paneigti bei įtikinti jus, kad savanorystė kur kas lengviau pasiekiama ir įgyvendinama nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

 

Pirmasis mitas – rasti savanorystės galimybes sudėtinga

 

„Nežinau, kur ieškoti“ – taip dažnai atsako tie, kurie svarsto apie savanorystę, tačiau nežino, kaip ir kada pradėti.

Galbūt žmogus yra nusprendęs dalį savo laiko skirti neatlygintiniems darbams, tačiau neįsivaizduoja, kokia veikla jam patiktų ir tiktų labiausiai.

Patarimas ieškoti informacijos internete – neblogas, tačiau informacijos gausa daugelį sustabdo nuo tolimesnių paieškų.

Išeitis? Užsukti į SAVA platformą ir pasigilinti į siūlymas galimybes pagal savanorystės kryptį, laiką, miestą ir kitus aspektus.

Naudodamiesi SAVA platforma sau tinkančią savanorystę galėsite išsirinkti taip pat patogiai, kaip ir vartydami meniu restorane.

 

Antrasis mitas – savanorystei reikia skirti daug laiko, o jo neturiu

 

Kita priežastis, kodėl žmonės nesiryžta savanoriauti – įsitikinimas, kad savanorystė atima daug laiko.

Vis dėlto, tai visiškas mitas.

Žinoma, yra organizacijų, kurios ieško savanorių, galinčių įsipareigoti ilgesniam laikui, tačiau apstu ir tokių, kurios siūlo prisidėti vos viena valanda (ar net mažiau) per savaitę.

Kelios trumpos savanorystės idėjos:

  • kartą per savaitę pagaminti pietus dienos centro vaikams (iki 1-2 val.);
  • kartą per savaitę pavedžioti šunis prieglaudoje (iki 1-2 val.);
  • išplauti indus ar patalpas dienos centruose (iki 1-2 val.);
  • padėti išvežioti „Maisto banko“ davinius (nuo 15 min. iki tiek, kiek galite skirti laiko).

Svarbu prisiminti, kad kiekviena savanorystei skirta minutė yra svarbi. Jeigu šiandien galite skirti vos pusvalandį ar valandą per savaitę – puiku, tikrai rasite jūsų galimybėms tinkamų pasiūlymų!

 

Trečiasis mitas – neturiu ko pasiūlyti

 

Kartais gali atrodyti, kad, norint savanoriauti, reikia turėti išskirtinių gebėjimų ar įgūdžių (pavyzdžiui, puikiai gaminti, dainuoti, šokti ar pan.). Vis dėlto, ir tokia pozicija yra mitas.

Skirtingos bendruomenės kiekvieną dieną susiduria su įvairiausiomis problemomis (pandemija, skurdu, smurtu, nelaimingais atsitikimais ir pan.), tad papildomos rankos visada yra reikalingos ir svarbios.

Kai kuriais atvejais patys paprasčiausi darbai (pavyzdžiui, pagalba tvarkant patalpas, skirtas bendruomenės susibūrimui, ar drabužių surūšiavimas prieš perduodant juos nepasiturinčioms šeimoms) gali būti aukso vertės.

Būtent todėl svarbu nesumenkinti to, ką galime pasiūlyti, ir ieškoti būdų prisidėti prie stipresnių bendruomenių kūrimo jau šiandien.

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!