Virtuali savanorystė – kodėl verta ją išbandyti?

2020-aisiais prasidėjusi pasaulinė pandemija atnešė pokyčių į bene kiekvieną sritį. Savanorystė – ne išimtis. Kai galimybių fiziškai savanoriauti sumažėjo, atsirado daugiau virtualių savanoriškų veiklų.

Apie virtualią savanorystę pasikalbėjome su Kornelija Keteriūte, virtualiai savanoriaujančia SAVA platforma komandoje. Paklausėme Kornelijos, kodėl ji pasirinko savanoriauti nuotoliniu būdu, kokius tokios savanorystės privalumus ir trūkumus mato bei ką rekomenduotų svarstantiems apie nuotolinę savanorystę.

Sveika, Kornelija! Papasakok, kokiomis veiklomis užsiimi SAVA platformoje?

Esu atsakinga už socialinius tinklus, konkrečiai, už savanoriškų veiklų perkėlimą iš SAVA platforma tinklalapio į Facebook anketą. 

Trumpai tariant, mano užduotis – sukurti trumpą, veiklą apibūdinantį tekstą ir sumaketuoti nuotrauką ar vizualą, kad įrašas būtų kuo geriau pastebimas socialinėse platformose.

Kodėl nusprendei pasirinkti virtualią savanorystę?

Virtualią savanorystę pasirinkau todėl, kad ji yra pats patogiausias būdas daryti gerus darbus. 

Kai veikla neverčia laikytis griežto grafiko ar atvykti į nurodytą vietą, ji tarsi susilygina su kitomis laisvalaikio veiklomis ir hobiais, neatrodo panaši į darbą. Taip pasirinkti savanoriauti laisvu laiku tampa dar paprasčiau.

Kokius virtualios savanorystės privalumus išskirtum?

Virtuali savanorystė suteikia galimybę veikti ir daryti gerus darbus tiems žmonėms, kurie neturi galimybės atvykti į savanoriškos veiklos vietą. Manau, tai ypač aktualu mažesnių miestų ar miestelių gyventojams ir neįgaliesiems, kurių norai prisidėti prie tam tikrų tikslų tampa kur kas lengviau įgyvendinami savanoriaujant virtualiai.

Jei savanorystės laikas neapibrėžtas, darbą gali padaryti tau patogiu metu ir nekeisti tau patogios dienotvarkės. Man tai  – didelis privalumas.

Galiausiai, kai nėra poreikio keliauti iš namų į miestą ir atgal, sutaupoma daug kuro ir išmetama mažiau dujų, todėl tai yra tvaresnis pasirinkimas.

Kokius pastebėjai ir virtualios savanorystės minusus?

Nuotolinės savanorystės minusas yra atotrūkis nuo komandos. Jeigu nėra pokalbių programėlės ar nesusitinkama gyvai, sunku pažinti kolegą kaip žmogų, o ne kaip specialistą. 

Taip pat, reikia pripažinti, kad kartais pritrūksta motyvacijos. Laisvu laiku lengva rinktis lengvesnes veiklas, tačiau, prisiminus bendrą tikslą, motyvacija savanoriauti sugrįžta.

Ačiū už pasidalijimus, Kornelija! Pabaigai, ką rekomenduotum tiems, kurie dar tik svarsto apie virtualią savanorystę?

Rekomenduoju bent pabandyti. Manau, daug kas delsia dėl baimės, jog nesugebės dirbti vienas, tačiau net nuotoliniu būdu komanda padeda įveikti iššūkius ir tobulėti.

Verta paklausti savęs „Ką prarasiu tai pabandęs? Kokių įgūdžių galiu gauti iš savanorystės ir ką galiu suteikti kitiems?“ 

Galiu garantuoti, kad nieko neprarasi (nebent kelias valandas, kurias greičiausiai praleistum prie televizoriaus ar naršydamas), pajusi didesnį pasitikėjimą savimi bei viltį, jog aplink tave yra gerų žmonių.

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!