Savanorystės istorijos. Kai savanorystė ir kelionės atveda į Lietuvą: Anastasijos istorija

Savanorystės poveikis nesibaigia vien ties gerais darbais, atliktais savanorystės metu. Savanorystė dažnai pakeičia ir gyvenimo kryptį. Tam pritartų Anastasija, studentė iš Latvijos, keletui mėnesių prisijungusi prie Všį „Socialinis veiksmas“ komandos. Pakalbinome Anastasiją apie tai, kaip ji atrado savanorystę ir ką iš jos išmoko. Kviečiame skaityti!

 

  1. Sveika, Anastasija! Papasakok apie save ir savo veiklą? 

 

Labas! Esu Anastasija iš Latvijos. Kasdieniniame gyvenime mokau vaikus orientavimosi sporto ir studijuoju psichologiją antrame didžiausiame Latvijos mieste – Daugpilyje. Kadangi atradau savanorystę ir įsimylėjau keliones, naudojuosi kiekviena galimybe suderinti šiuos dalykus, o tai mane šią vasarą atvedė į Vilnių.

Du mėnesius savanoriškai stažavausi „Socialiniame veiksme“ su ERASMUS+ programa. Dvejus metus studijuoju psichologiją Daugpilio universitete, Latvijoje ir didžiąją dalį tų studijų vykdavo nuotoliniu būdu, todėl troškau pagaliau visas savo žinias ir įgūdžius pritaikyti praktiškai. Jau žinojau apie galimybę gauti „Erasmus+“ stipendiją ne tik studijoms, bet ir praktikai savo studijų srityje, o kadangi kaip mokytoja galiu atostogauti vasarą, tai buvo puikus sandoris!

 

    2. Kokia tavo savanoriško darbo patirtis ir ką tau reiškia savanorystė? 

 

Savanorystę atradau paauglystėje ir nuo tada ji man padeda įgyvendinti teigiamus pokyčius kitų žmonių gyvenimuose jiems padedant. Nuo to laiko savanoriavau socialinėje, aplinkosaugos ir sporto srityse, o tai man padėjo suprasti, ko noriu ir, svarbiausia, ko nenoriu daryti savo gyvenime. Savanorystė man atvėrė daugybę galimybių visame pasaulyje, o tai tikrai padėjo praplėsti mano supratimą ir nustatyti asmenines vertybes.

 

  1. Dėl kokių priežasčių nusprendei savanoriauti, kas tave labiausiai motyvavo rinktis savanorystę?

 

Savanorystė man visada buvo puiki galimybė išbandyti naujas patirtis, o kadangi paprastai pernelyg jaudinuosi dėl naujų asmeninių iniciatyvų, man tai yra puikus būdas pamatyti, kokios užduotys man teikia džiaugsmo, o kokios man visai netinka. Išvykti savanoriauti į kitą šalį visada buvo mano svajonė. Kartu su kitomis patirtimis tai yra puikus būdas pamatyti, ką sugebu pati, kas man suteikia ir kibirkšties, ir jėgų vykdyti savo iniciatyvas namuose.

 

  1. Kaip manai, kodėl savanorystė gali padėti profesiniame kelyje?

 

Tai mano pagrindinės priežastys:

  1. Savanorystė yra puikus būdas įgyti praktinių įgūdžių beveik visose srityse.
  2. Ji tiesiog puikiai padeda stiprinti minkštuosius įgūdžius, kurie šio metu yra labai svarbūs einant bet kokias pareigas. 
  3. Savanoriaudamas gali išeiti iš savo kasdienybės ir bendrauti su skirtingų pažiūrų žmonėmis, o tai tikrai padeda neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančių tendencijų.

 

  1. Ką patartum besirenkantiems kur savanoriauti, kas tavo nuomone yra svarbu prieš pradedant savanoriauti?

 

  • Rinkitės tai, ką norite išbandyti, ir neleiskite, kad jus sustabdytų baimė ar kitų žmonių nuomonė.
  • Rinkdamiesi organizaciją, atlikite tyrimą ir bendraukite su joje dirbančiais žmonėmis, kad patikrintumėte, ar ji atitinka jūsų vertybes ir vibe’ą.
  • Jei įmanoma, turėkite mentorių, kuris padės jums visą patirtį paversti asmeniniu augimu.

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!