Socialinė savanorystė

Viena didžiausių savanorystės stiprybių – ji didina socialinę įtrauktį. Savanoriaudami organizacijose, kurios teikia paslaugas žmonėms, daugiau ar mažiau prisiliečiame prie socialiai pažeidžiamų asmenų, tai yra šansas padėti vieni kitiems jaustis visaverčiais visuomenės nariais, todėl santykis yra esminis savanorystės su žmonėmis įrankis.

Susitikdami ir megzdami ryšius su kitais žmonėmis, leidžiame jiems patirti dar vieną žmogų, visuomenės atstovą, dar vieną santykį. Santykis gali būti didelė paspirtis arba gali būti gniuždanti patirtis. Šie susitikimai ne visuomet paprasti, tačiau labai reikšmingi – net nesistengdami vieni per kitus mes mokomės apie save ir kitus.

Jei leisitės į tokio pobūdžio savanorystę, labia svarbu vadovautis savanorystės etikos principais ir pasirengti būti atviram patirtims, kurios laukia, neskubėti teisti ar vertinti, pirmiausia pažinti ir mėginti suprasti. Tam labai padeda koordinatorius – pasikalbėkite apie tai, kas Jus neramina, sužinokite apie kontekstą prieš pradedant savanorystę ir drąsiai ženkite pirmąjį žingsnį.

Norėtumėte tapti SAVA platforma partneriu/e? Turite kitų klausimų? Parašykite mums!